Havárie vodovodního potrubí v pražských Dejvicích, největší po listopadu 1989, mění vodohospodářský byznys. Představitelé některých měst a obcí se obávají, aby se jim podobná nehoda s otrávením pitné vody také nestala. Reakce starostů jsou trojí. Někde chtějí prozatím jen kamerami zkontrolovat zastaralé potrubí, někde zvažují vyšší investice a jinde se chtějí rozejít se soukromými provozovateli.

Například v Kladně se při kamerových kontrolách hodlají zaměřit hlavně na místa, kde mají potrubí z polské litiny, které nyní popraskalo právě v Dejvicích. "Preventivně provedeme detailní prozkoumání veškeré nepoužívané vodohospodářské infrastruktury, abychom předešli situaci, která nastala v Dejvicích," vysvětluje primátor města Milan Volf.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.