Tajná data související s maďarskou jadernou elektrárnou Paks ukradl neznámý pachatel z automobilu, který patří jednomu z vedoucích pracovníků státní společnosti MVM Paks II Zrt., která je téměř stoprocentním vlastníkem elektrárny. Informovala o tom maďarská média.

Deník Blikk napsal, že laptop a datové nosiče obsahující tajné materiály někdo ukradl z auta zaparkovaného v hlavním městě. Zařízení prý obsahovala data, která se týkají plánů na rozšíření jediné jaderné elektrárny Maďarska.

Společnost případ nechce komentovat, dokud neskončí policejní vyšetřování. Podle agentury MTI ovšem firma trvá na tom, že odcizený laptop má nejmodernější ochranu hardwaru i softwaru.

Zpravodajský portál nol.hu citoval mluvčího ministerstva vnitra Attilu Sama, který tvrdil, že datové nosiče ukradené z auta vedoucího pracovníka elektrárny neobsahovaly žádné tajné informace.

Skutečnost, že se událostí zabývá zvláštní oddělení budapešťské policie, ale podle nol.hu svědčí o tom, že případ není považován za běžné vloupání do vozidla. Nicméně na vyšetřování se nepodílí Národní vyšetřovací úřad, což prý nasvědčuje tomu, že ukradené datové nosiče neobsahovaly přísně tajné informace.

Související