Hlavní město Praha se pokusí o koupi stadionu Bohemians ve Vršovicích. Rozhodli o tom v úterý radní, zjistila ČTK od zdroje z jednání. Na koupi bude spolupracovat s Prahou 10. Podmínkou ale je, aby radnice zrušila původně dohodnutou směnu pozemků, vyplývá z usnesení.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zástupci Prahy 10 vloni na podzim schválili výměnu stadionu za sousední pozemky a doplatek, čímž by se vyřešily dlouhodobé problémy s pronájmem stadionu. Radnice by tak místo 109 milionů zaplatila za stadion 49 milionů korun.

Proti dohodě se ale postavila tehdejší rada hlavního města, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů korun. Starostka Prahy 10 Radmila Kleslová (ANO) se pak na jaře obrátila na magistrát s žádostí, aby Praha takzvaný Ďolíček koupila.

O získání stadionu jedná radnice už od roku 2011. Stadion a pozemek byly oceněny na 109 milionů korun, sousední stavební parcela v majetku hlavního města na 60 milionů. Loni v srpnu dal vlastník stadionu fotbalovému klubu Bohemians výpověď. Do června má klub prodlouženou nájemní smlouvu. Nová smlouva na 20 let za korunu ročně má vstoupit v platnost směnou majetku.

Související