Nákaza MERS se u pacienta, který byl v úterý přijat Nemocnicí Na Bulovce, nakonec nepotvrdila. Řekl to na středeční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Ministr zároveň ocenil rychlou reakci českého zdravotnického systému a zdůraznil, že i když k potvrzení nákazy nedošlo, byla přijata všechna potřebná opatření, která minimalizovala riziko dalšího přenosu tohoto onemocnění.

Podle něj orgány veřejného zdraví nadále monitorují epidemiologickou situaci u nás i v Koreji. Na letištích jsou informační letáky pro cestující, kteří přiletěli z ohrožené oblasti, jsou zvýšená dezinfekční opatření.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.