Od 70. let jezdila na festival do Karlových Varů jako novinářka, po revoluci se podílela na jeho organizaci jako umělecká ředitelka. Patnáct let tvořila Eva Zaoralová společně s Jiřím Bartoškou tvář této filmové přehlídky. "Náš vztah je založený na důvěře, respektu a obapolném sklonu k sebeironii," říká o jejich tandemu.

Funkci předala a svému nástupci Karlu Ochovi dnes pomáhá jako umělecká poradkyně, ale tváří festivalu je do velké míry dál. Celou jeho historii mapuje v dokumentu Filmová lázeň, na němž spolupracovala s režisérem Miroslavem Jankem.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.