Pátečního setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Havlíčkově Brodě se mezi několika stovkami diváků zúčastnili také lidé s červenými kartami v ruce.

Dívka stojící před pódiem na Havlíčkově náměstí držela nápis "Hnůj" a další žena, stojící poblíž při Zemanově příchodu, mimo jiné křičela "ostuda" a "hanba". Pak ji odvedli dva policisté. Byl to první takový incident, s nímž se prezident při třídenní návštěvě Kraje Vysočina setkal.

Na dotaz, kam byla žena odvedena, jeden z policistů řekl, že na policejní služebnu kvůli podání vysvětlení.

Mluvčí krajské policie Jana Kroutilová následně v tiskové zprávě uvedla, že tato jednapadesátiletá žena je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

"Po podání vysvětlení byla žena z obvodního oddělení propuštěna," doplnila.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

"Já bych tu dámu rád nechal promluvit a vyjádřit názor," řekl Zeman. Slečnu držící nápis "Hnůj" označil za zemědělce, jemuž přeje, aby jeho pohnojená pole přinesla dobrou úrodu.

Pak vyzval některého z nositelů červených karet k první otázce.

Jeden z nich pak řekl, že nepřišel se Zemanem diskutovat, jen vyjádřit svůj názor. "Já nechci proruského prezidenta," uvedl. Zeman mu odpověděl, že jestli nechce využít prostor k diskusi, je to určitý druh zbabělosti.

Jeden divák si kupříkladu Zemanovi stěžoval na to, že v Humpolci chtějí zrušit autobusové nádraží. Zeman mu doporučil, aby záležitost řešil na humpolecké radnici.

Dalšího člověka zajímal Zemanův názor na souběh funkcí hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka (za ČSSD), který prezidenta doprovázel. Běhounek je zároveň poslancem. Prezident k tomu podotkl, že Běhounek dává celý jeden plat na charitu. 

Související