Ministerstvo vnitra si pohrává s myšlenkou znovuotevřít azylový areál v obci Vyšní Lhoty na Frýdeckomístecku. Starostce obce se však nápad státu ani trochu nelíbí. Vadí jí i komunikace s vládou.

"Žádná není. Dozvěděli jsme se to až z médií. Navštívili mě z ministerstva a oznámili mi, že využití objektu pro záchyt uprchlíků je jednou z možných variant," řekla HN starostka Dana Nováková.

Zároveň se obává, že znovuotevření tábora povede ke zhoršení bezpečnosti v obci.

"Obyvatelé z této možnosti určitě nebudou nadšení. Česká společnost není vůči uprchlíkům moc optimistická. Vzhledem k tomu, že už tu jednou azylový tábor byl, neočekávám žádné bouřlivé reakce nebo petice," dodala Nováková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.