Jste jedinou ženou ze 14 krajských šéfů sociální demokracie. Není to málo u strany, která si zavedla povinné 40procentní kvóty?

V politice se sice pohybuji více než dvacet let, ovšem naplno jsem se jí mohla začít věnovat až poté, co mé děti odrostly. Pro mě – a myslím, že většina žen to tak vnímá – je rodina na prvním místě a neumím si představit, že bych po večerech řešila politické záležitosti, zatímco by mě děti potřebovaly doma. Více zapojovat jsem se začala až v momentě, kdy mému mladšímu dítěti bylo dvanáct let. Přestože jsou obě už poměrně samostatné, i teď mi mnohdy naznačují, že by byly rády, kdybych bývala více doma. Je to těžká volba a myslím, že muži to v tomto ohledu mají skutečně mnohem snazší.
 
S podobnými postřehy, že politika má mužská pravidla, ji před lety opouštěly dvě ministryně. Petra Buzková si stěžovala, že pánové si klíčové věci domlouvali po večerech sami v sauně, Dana Kuchtová zase mluvila o mužské zálibě schůzovat o sobotách. Je to tak pořád?

Musím plně souhlasit s tím, že to ženy opravdu v politice lehké nemají. Říkáte, že jsem výjimkou, ovšem lehké to zcela jistě nebylo. Naprosto také souhlasím s tvrzením, že politika se dělá po večerech, a navíc muži mají mezi sebou velmi silná pouta, která prorazit znamená vyvinout obrovské úsilí. O to více si ale vážím žen, kterým se toto podařilo a které dokážou skloubit obojí – politiku i rodinu. Jsem přesvědčena, že musely vyvinout mnohem více sil než běžný muž.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.