Přestože nemocných cukrovkou přibývá, mají čím dál vyšší naději na dožití. Pomoci by jim k tomu měla také nová antidiabetika, tedy léky proti cukrovce, které se na českém trhu začínají výrazněji uplatňovat. Před třemi týdny Americká diabetická asociace potvrdila, že je jeden z těchto nadějných léků neškodný. Patří do skupiny takzvaných gliptinů, které jsou mezi moderními antidiabetiky nejrozšířenější.

"Diabetes nedovedeme vyléčit a samotná léčba je dlouhodobá. Teď ale máme vědecké důkazy, takže můžeme nabídnout pacientům léky, o kterých si myslíme, že jsou výborné, a víme, že jim nemohou ublížit. Což je do jisté míry zlomové," vysvětluje profesor Milan Kvapil, prezident Diabetické asociace ČR.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.