Ve chvíli, kdy odbije půlnoc posledního červnového dne, převezme Česká republika předsednictví Visegrádské skupiny. Formálně si štafetu se Slovenskem předala už minulý týden ve výšce 850 metrů nad mořem, když v Tatranské Lomnici rokovali ministři životního prostředí V4, ale úřadovat budou čeští státníci až od středy 1. července.

V rámci svého roku si kladou velké ambice. Chtějí, aby se Praha napříště stala výrazným bodem na geopolitické mapě – už letos na podzim se odehraje pilotní ročník konference Prague European Summit, která se má do budoucna vyrovnat nejdůležitějším evropským summitům.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.