Lidé, jimž jako dětem Nicholas Winton zachránil život, chtějí vzdát hold svým rodičům. A nejen jim, ale všem těm, kteří sebrali odvahu a poslali své potomky pryč proto, aby je zachránili před smrtí v koncentračních táborech.

Takzvané Wintonovy děti, skupinka už více než osmdesátiletých lidí z Česka, Británie či Izraele proto dává dohromady památník. Už mají na stole návrhy, plánují oslovit sponzory. "Rádi bychom, aby socha stála u hlavního nádraží," říká Zuzana Marešová, jedna z těch, jež Winton, který ve středu zemřel, zachránil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.