Italská firma Hacking Team v posledních dnech čelila útoku hackerů. Během něj přišla o stovky gigabajtů dat, která následně útočníci umístili na internet. Kompletní databáze jsou tak aktuálně přístupné komukoliv. Na případ jako první upozornil server Lupa.cz.

Reportéři bez hranic, kteří na svou stránku Nepřátelé internetu firmu Hacking Team umístili, poukazují především na fakt, že firma prodává své špionážní technologie nedemokratickým režimům. Jimi vynalezený software DaVinci je schopný sledovat internetovou komunikaci uživatelů a aktivně do ní zasahovat či narušovat šifrování e-mailů. To může být taky jedním z důvodů, proč byla firma napadena.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.