Živé oči starého pána těkají po okolí. Otázka, zda se cítí být nejvíc sportovcem, podnikatelem, bývalým vězněm nebo vynálezcem, ho evidentně pobavila. "Nic z toho. Cítím se být především svobodným občanem USA a České republiky," říká devadesátiletý muž, jehož život by vydal na víc než jednu knihu, která o něm právě vychází.

Ta se nejvíc soustřeďuje na deset let, která strávil jako vězeň číslo 010806 komunistických koncentračních táborů. Tři a půl měsíce z toho byl v kobce korekce jáchymovského tábora, kde se těžil uran. Bez pomoci přátel by se z tohoto pobytu nevzpamatoval.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.