Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Kateřiny Krejčířové týkající se exekuce majetku jejího manžela, kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře. Exekuce dopadá i na luxusní vilu v Černošicích u Prahy, která je psaná právě na manželku. Krejčířová ve stížnosti uplatnila řadu námitek, nesouhlasila například s místní příslušností Okresního soudu Praha-západ. ÚS stížnost odmítl jako zjevně neopodstatněnou. 

Krejčířova manželka už dříve uvedla, že nemovitost koupila za 23 milionů korun, které dostala od Krejčířova otce. Justice tomu neuvěřila a vilu označila za společné jmění manželů, na které se exekuce vztahuje.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Věřitelem v exekuční kauze je společnost Frymis z Frýdku-Místku, která vystupovala jako poškozená v kauze podvodných transakcí s akciemi Teplárny Otrokovice. Výše pohledávky je 47,8 milionu korun plus příslušenství. Krejčíř čelí i dalším exekučním řízením.

Podvod s akciemi otrokovické teplárny je jen jednou z Krejčířových trestních kauz. České soudy jej shledaly vinným z vytunelování společnosti Technology Leasing, z půlmiliardového celního úniku ve společnosti M5 a z machinací při dovozu luxusních vozů z Německa v 90. letech. Podnikatel by si za to měl odpykat souhrnný trest v délce deset a půl roku. Krejčíř figuruje i v dalších živých kauzách.

Miliardář v červnu 2005 utekl policii při domovní prohlídce černošické vily, kde měl tajnou místnost, squashové kurty, luxusní mramorové schodiště i akvárium, v němž choval žraloka. Od dubna 2007 pobývá v Jihoafrické republice, kam přicestoval na falešný pas. České úřady se od té doby neúspěšně snaží o jeho vydání. Krejčíř je momentálně v jihoafrické vazbě, tamní justice se zabývá jeho údajným angažmá v organizovaném zločinu.

Související