"Podle mě nejlepší a nejupřímnější recenze na Babičku, kterou jsem kdy četla," komentuje referát Filipa J., žáka osmé třídy základní školy v pražské Krči, jedna z členek facebookové skupiny Co čteme. Poněkud kontroverzní hodnocení jednoho z nejoceňovanějších děl české literatury vzbudilo velkou debatu na sociálních sítích, kam Filipův text umístila jeho češtinářka.

"Paní učitelko, prosím vás, co to má být? Já jsem něco takového po pravdě čekal, jelikož jsem se chvíli na ten film koukal, ale skutečnost byla ještě horší," začal své hodnocení Filip. Kniha Boženy Němcové se mu nelíbila, protože v ní chybělo napětí. "Doporučil bych ji lidem, co rádi vzpomínají na dětství, popřípadě lidem, co nemohou v noci usnout. Nebo Kamile," napsal o Babičce Filip. Kamila je jeho spolužačka, která prý "přelouská i Jiráska".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.