Zánik Klokánků by mohla odvrátit dotace pro zadlužený Fond ohrožených dětí, který zařízení pro děti v tísni provozuje. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) ale nejprve požaduje detailní popis toho, na co by fond případné státní peníze využil.

"My za naši stranu potřebujeme vědět, na co mimořádná dotace - v případě, že bude schválená – půjde a jestli skutečně Fondu ohrožených dětí pomůže, protože je jasné, že finanční prostředky od státu nesmí jít na úhradu dluhu, který má fond třeba u České správy sociálního zabezpečení," uvedla Marksová po jednání s novým předsedou fondu Janem Vaňkem.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.