Financování neziskových organizací z dotací by v budoucnu mělo být víceleté, ne jen na jeden rok jako nyní. Neziskovky, jež poskytují nezbytné služby, by mohly získat smlouvy o dlouhodobé spolupráci.

Vyplývá to z návrhu státní politiky vůči nestátním neziskovým organizacím do roku 2020, který kabinet při nočním jednání schválil. Dokument předložil ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).

Podle něho je působení neziskovek v mnoha oblastech nenahraditelné. Poskytují služby, které od nich stát nakupuje.

Podle materiálu by organizace měly mít rovnoprávné postavení s ostatními poskytovateli. Neziskové organizace zatím žádají o dotace každý rok. Nemají jistotu, zda je pro příštích 12 měsíců dostanou a budou moci ve své činnosti pokračovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.