Cemlog koupil hliníkové cisterny NCEA 36, které využije hlavně k přepravě cementu, ale i vápence, popílků, křemičitých písků nebo omítkových a maltových směsí.

„Velmi si toho ceníme, protože Cemlog dosud svůj vozový park budoval hlavně na německé značce Feldbinder. Vsadil-li nyní na značku ZVVZ, je to pro nás o to cennější, protože náš návrat na trh není po několikaleté pauze jednoduchý,“ říká Jana Urbanová, obchodní zástupkyně divize Přepravníky, Megtec a Klimatizace společnosti ZVVZ Machinery.

Výrobu velkoobjemových přepravníku s padesátiletou tradicí obnovil holding ZVVZ Group po téměř čtyřleté pauze v roce 2013. Loni plných 70 procent produkce jeho přepravníků odebrala německá firma Uwe Ludmann. „Měli jsme rozdílné názory na další spolupráci,“ říká o jejím ukončení po roce a půl Petra Šilhanová, ředitelka divize společnosti ZVVZ Machinery.

I na zahraniční trhy

Produkce orientovaná prakticky jen na jednoho zákazníka má nyní skončit. Cílem výrobce je získat mezi klienty i další významné české přepravní firmy a prosadit se také v zahraničí, hlavně na Slovensku, v zemích Beneluxu, Francii a Polsku. Tedy tam, kde měly přepravníky ZVVZ ve své době na trhu dobrou pozici.

„Typy, které vyrábíme, jsou svým řešením a technickou úrovní srovnatelné se zahraniční konkurencí. To je ale jen nutná podmínka. Má-li být náš restart úspěšný, musíme být pro klienty zároveň cenově atraktivní a nabízet jim také rychlé, spolehlivé služby. Tedy i jednání, komunikaci, zpětnou vazbu,“ říká Petra Šilhanová.

Divize nyní nabízí tři základní skupiny cisteren – hliníkové na sypké hmoty, hliníkové nástavby na sypké hmoty a zemědělské cisterny z oceli. Pro farmáře ZVVZ vyrábí i speciály z AKV v objemech až 36 kubíků, jakým byl třeba návěs pro Agro Boskovštejn, které provozuje jednu z největších bioplynových stanic ve střední Evropě.

Posílení výroby velkokapacitních přepravníků je součástí podnikatelské strategie rozvoje holdingu ZVVZ Group, který vedle hlavní výroby pro ekologické strojírenství, jako jsou průmyslové ventilátory a zařízení pro odlučování, odsiřování či odprašování, rozvíjí i doprovodné strojírenské programy s vysokým podílem vlastního know how.

„Vycházíme z toho, co zde má tradici, co umíme, na co máme certifikace a moderní technologické a strojní vybavení. A cíleně hledáme uplatnění nejen doma, ale hlavně v zahraničí,“ vysvětluje Miloslav Mácha, generální ředitel ZVVZ Group.

Související