Policisté ve čtvrtek ráno na hodinu vyklidili všechna nástupiště pražského hlavního nádraží. Dostali informaci, že by v jednom ze stojících vlaků mohla být uložená bomba, řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Vlakovou soupravu, která měla vyjet z metropole do Pardubic, prohlédl pyrotechnik a výbušninu nenašel. Vlaky kvůli tomu nabraly zpoždění, která z převážné většiny nepřesahují 60 minut.

Krátce před osmou hodinou volala podle mluvčího policie pracovnice drah. "Obdržela informaci, že je ve vlaku nástražný výbušný systém," prohlásil Daněk. Podle informací rádia Impuls oznámil bombu neznámý muž osobně stevardce.

Bomba měla být uložena ve vlakové soupravě firmy RegioJet mířící v 7:44 z Prahy do Pardubic, provoz se ale zastavil na celém nádraží.

"Policie po deváté hodině uzavřela všechna nástupiště hlavního nádraží. Hala ale byla přístupná," uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Pět minut před desátou hodinou mohly začít vlaky znovu odjíždět i přijíždět. Policie prohledala vůz RegioJetu a žádné výbušné zařízení nenašla. 

"Policisté budou nyní pátrat po člověku, který zaměstnankyni podal nepravdivou informaci," uvedl Daněk. Pachatel je podle něj podezřelý ze šíření poplašné zprávy, za což hrozí až dvouleté vězení.

Souprava společnosti RegioJet, ve které byla výbušnina nahlášena, má podle webových stránek dopravce zpoždění zhruba 150 minut. Nejvíce zpožděným vlakem Českých drah je pak podle Šťáhlavského rychlík EC do Hamburku, který vyrazil z Prahy zhruba o 110 minut později, než měl. Další soupravy by podle něj již neměly být zpožděné o více než hodinu. Některé osobní vlaky pak vyjely ze smíchovského nádraží.

"Předpokládáme, že se situace během dopoledne stabilizuje," řekl mluvčí Českých drah.

Související