Říká se, že doba staromódních papírových médií končí. Informace budeme dostávat přímo, aktuálně a nezprostředkovaně na sociálních sítích. Co se z nich tedy dozvíme nového třeba o české vládě?

"Vláda rozhodla,“ oznamuje premiér Bohuslav Sobotka ve své jediné srpnové zprávě. „Od ledna se zvýší minimální mzda o 700 korun.“ Nic důležitého se jinak celý měsíc nestalo, alespoň podle premiérova twitterového kanálu.

Zato Andrej Babiš už stačil zaznamenat několik událostí v srpnu: „Holky mi uklidily kancelář, díky moc.“ Tweet z 16. srpna doprovází fotka čtyř žen, které s úsměvem ukazují na skříň plnou čerstvě zorganizovaných šanonů.

A jaké novinky se dějí na Hradě? „Pan prezident Peres odjel za umírajícím rabínem Ovadiem Yosefem. Naše jednání bude pokračovat v odpoledních hodinách,“ zní poslední zpráva na twitterovém účtu Miloše Zemana. Datum: 7. října 2013.

Vypráskané sluníčko

Kdo se chtěl dozvědět něco o řecké krizi, rozkladu koalice na pražském magistrátu nebo odjezdu vlády na dovolenou, musel si chtě nechtě nalistovat či pustit tradiční média. Čeští politici totiž prostor na sociálních sítích teprve pracně ohledávají a snaží se porozumět, k čemu by jim mohl být užitečný. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.