Zelení požadují navrácení Pražských stavebních předpisů do gesce náměstka primátorky Matěje Stropnického, řekl médiím po jednání předsednictva pražské organizace Strany zelených Ondřej Mirovský. Na jednání dříve večer Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) odmítla výzvu ANO a ČSSD, koaličních partnerů z pražského magistrátu, na odvolání Stropnického.

"Jsme jednotní i v reflexi na to, jak silné bylo ultimátum našich koaličních partnerů. I to vedlo k tomu, že jsme byli natolik konsenzuální," dodal Mirovský. Výzva k odvolání Stropnického je podle zelených snahou odvést pozornost od skutečných problémů koalice.

Koaliční partnery budou zelení žádat, aby na dalších jednáních vznikl harmonogram, jak se budou plnit jednotlivé programové body, například regulace hazardu, financování městských částí nebo agenda územního rozvoje.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Klub zastupitelů pražské Trojkoalice na pondělním jednání, které předcházelo schůzce předsednictva pražských zelených, odmítl požadavek koaličních partnerů ANO a ČSSD, aby odvolali z funkce náměstka primátorky hlavního města Stropnického (SZ).

Naopak podle informací serveru Echo24 se na zasedání pražské organizace ANO rozhodlo o odvolání samotné Krnáčové. To měl řídit místopředseda pražské ANO Matěj Fichtner. Proti současné primátorce hlasovalo 15 ze 17 členů, dva se zdrželi. Potvrdilo se tak, že postavení Krnáčové je slabé i v její vlastní straně. Mohla by ji nahradit její náměstkyně Eva Kislingerová.

Spor v koalici se rozhořel po jednání rady před dvěma týdny, kdy primátorka Adriana Krnáčová (ANO) nechala odebrat Stropnickému přípravu pražských stavebních předpisů. Minulý týden ve čtvrtek pak ANO a ČSSD po jednání koalice přišly s požadavkem, aby Stropnický ve vedení města skončil.

Související