Nabízet sexuální služby není trestné, ostatní aktivity, které se točí kolem sexbyznysu, ano. Amnesty International teď požaduje tuto oblast učinit zcela beztrestnou. Ne všechny světové pobočky ale s návrhem souhlasí. I Češi byli původně jiného názoru.

"Zdálo se nám, že lidskoprávní problémy jako únosy, mučení, vraždy, otroctví nebo obchod s lidmi, které jsou se sexbyznysem spojené, můžeme řešit existujícími mezinárodními nástroji. Domnívali jsme se, že konkrétní politiku týkající se sexbyznysu nepotřebujeme," říká Mark Martin, šéf české Amnesty International.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.