Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) vyšla vstříc taxikářům, když v úterý souhlasila se zvýšením maximální ceny za kilometr.

Ti poté odvolali plánovaný protest, kterým chtěli blokovat trasu od Strahova na magistrálu. "Ukázali jsme, že jsme schopni se za sebe postavit, že se nebojíme," uvedl Karel Holcman z Asociace koncesionářů v taxislužbě.

Nyní je maximální cena stanovena na 28 korun za kilometr. O kolik by se měla zvýšit, zatím není jasné. Krnáčová souhlasila také s tím, že upustí od debaty o přezkoušení řidičů, proti čemuž taxikáři už v červenci protestovali. V návrhu byly mimo jiné zkoušky ze světového jazyka a z místopisu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.