Islám je to, o čem muslimové říkají, že je islám, vysvětluje sociolog z Karlovy univerzity Karel Černý, spoluautor a editor knihy Nad Evropou půlměsíc. Ta se detailně zabývá integrací muslimů v západním světě.

V České republice je podle něj většina muslimů dobře integrovaná, situaci však komplikuje stát, kterému se nedaří budovat s muslimskou komunitou důvěru. Nepomáhají prý ani politické elity, které se na rozdíl od západních politiků nesnaží českou veřejnost uklidňovat. Sociolog nicméně nezastírá, že existují i radikální výklady islámu, které mohou znesnadňovat i samotnou integraci muslimů v Evropě.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.