Na nohy holínky, do rukou pytle na odpadky. Už příští víkend budou mít lidé možnost zapojit se do celosvětového dne Clean Up the World! (Ukliďme svět!). Již přes 25 let se dobrovolníci po celém světě o tomto víkendu vydávají uklidit kousek svého okolí, ať už v přírodě, nebo ve městě.

V České republice je tomu stejně. Kampaň, kterou v tuzemsku koordinuje Český svaz ochránců přírody, se letos uskuteční již po 23. Zapojit se může každý, komu není lhostejné jeho okolí a chce pomoci životnímu prostředí. Buď tím, že jednotlivec sám zorganizuje úklid na místech, kde si myslí, že je potřeba, nebo se jako dobrovolník zapojí do úklidů s ostatními. Podrobnosti o tom, jak se zúčastnit, jsou na stránkách www.uklidmesvet.cz.

Český svaz ochránců přírody tak pomocí kampaně vyzývá veřejnost, aby se aktivně zapojila do péče o své okolí a aby se lidé více zajímali o to, jak vypadá prostředí, ve kterém žijí. Dobrovolníky svaz podporuje tím, že jim poskytuje pomůcky k úklidům, jako například pytle a rukavice zdarma, nebo poradí, jak si zorganizovat vlastní úklid. Ohlas je letos prozatím veliký. Už při podobné jarní akci Ukliďme Česko zmizelo z krajiny více jak 1000 tun odpadků a do akce se zapojilo přes 30 tisíc dobrovolníků.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.