Policisté našli další dvě oběti pondělního výbuchu střelného prachu ve vlašimské zbrojovce Sellier & Bellot. Policie našla mrtvá těla v úterý okolo 14. hodiny. 

Už v pondělí našli jedno tělo. Celkem si výbuch vyžádal tři oběti na životech. Od pondělí se pohřešovali tři zaměstnanci zbrojovky.

Na místě pokračují zajišťovací práce, a to i v širším okolí místa exploze. Není tak jasné, zda se ještě v úterý na místo dostanou vyšetřovatelé. Jejich práce pak potrvá několik dalších dnů, řekla mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Kriminalistické ohledání místa pokračuje a potrvá podle Stulíkové pravděpodobně ještě několik následujících dnů. "Stoprocentní totožnost obou zemřelých určí až soudní pitva," uvedla Stulíková.

Ve zbrojovce Sellier & Bellot ve Vlašimi explodoval střelný prach. Pohřešují se tři zaměstnanci - čtěte ZDE

Výbuch ve skladu materiálu pro výrobu zápalek do nábojů byl hlášen v 12.45, výroba v areálu nebyla přerušena. Místo v pondělí prohlíželi pyrotechnici a dnes zajišťovací práce pokračují, a to i v širším okolí zasaženého místa.

"Není tak zcela jasné, zda se kriminalisté k samotnému epicentru dostanou ještě v úterý. Předpokládáme, že kriminalistické ohledání místa potrvá po několik příštích dnů," uvedla Stulíková.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

Specialisté v pondělí nejdříve prohlíželi okolní budovy a zjišťovali, zda nejsou poškozeny a nehrozí další výbuch. Poté se nad areál vznesl na průzkum vrtulník, místo prověřil speciální robot a poté i policejní pyrotechnik v těžkém zásahovém obleku.

Podle mluvčího středočeských hasičů Petra Svobody skončil pondělní zásah hodinu před půlnocí a dnes se pokračuje za denního světla. "Pyrotechnici provedou další průzkum a případně zajištění materiálů, které nevybuchly," uvedl.

Zasažené prostory výbuch poničil a podle Svobody se uvažuje o dovezení speciálního traktorbagru od útvaru ve Zbirohu, který je na dálkové ovládání.

Sellier & Bellot je jedním z nejvýznamnějších výrobců malorážové munice, kterou vyrábí už od roku 1825. Od roku 2009 je majitelem továrny brazilská společnost CBC - Companhia Brasileira de Cartuchos S.A. (CBC).

Každý den opustí továrny Sellier & Bellot dva miliony nábojů. Dvě třetiny produkce končí na civilním trhu, tedy na střelnicích a u myslivců, zbytek munice odebírají ozbrojené složky. Firma má 1400 zaměstnanců.

Související