Protikorupční policie obvinila bývalého náměstka ministra financí Tomáše Zídka. Nevěděl, zda má poslechnout verdikt Ústavního soudu o regulaci hazardu, a zadal si proto vypracování dvou znaleckých posudků, jestli se jím má řídit. Nejvyšší kontrolní úřad to označil za nesmyslný výdaj a na Zídka podal trestní oznámení, se kterým se policie ztotožnila a Zídka obvinila.

Sám Zídek svoje obvinění potvrdil, ale označuje je za nesmyslné. "Je to vykonstruovaná snaha Nejvyššího kontrolního úřadu něco najít," reaguje Zídek. Sám chtěl prý pouze mít jistotu, jak má dál postupovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.