Jezděte do uprchlických táborů, migranti z afrických a arabských zemí potřebují vaši pomoc. Těmito slovy vyzvalo vedení České advokátní komory právníky k pomoci uprchlíkům. A dobrovolníci se výzvy chytají, jen komoře se jich zatím ozvalo skoro dvacet.

"Nechceme ale vytvářet nějaký seznam advokátů. Jsou to spíš lidé, kteří projevili zájem dozvědět se víc o tom, jak mohou pomáhat. Ale je na každém, jak uzná za vhodné se zapojit," vysvětluje advokát Štěpán Holub, kterého Česká advokátní komora pověřila pomoc koordinovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česká advokátní komora vyzvala právníky k pomoci uprchlíkům. Dobrovolníků se zatím přihlásilo skoro dvacet.
  • Podle advokátů, kteří už za uprchlíky do detenčních zařízení dojíždí, často běženci o možnosti setkat se s advokátem vůbec nevědí.
  • Situaci v detenčních centrech kritizoval v médiích i ministr Pelikán, přirovnal je k vězením.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.