Více než tři a čtvrt milionu korun by mohlo ministerstvo dopravy v příštím roce zaplatit za dvě myčky nádobí. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu, kterým se v následujících týdnech bude zabývat sněmovna.

"Jedinečný systém mytí a oplachování minimalizuje spotřebu vody, energií a chemikálií a snižuje celkové provozní náklady," vysvětluje mluvčí resortu Tomáš Neřold, proč by myčka na bílé nádobí do kuchyně ministerstva mohla stát až dva miliony. Podle něj je určena pro nejnáročnější provozy, jako jsou hotely nebo závodní jídelny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Opoziční politici kritizují vládní strany kvůli 70 miliardám deficitu v návrhu rozpočtu na rok 2016 a vyzývají je ke hledání vnitřních rezerv.
  • Ušetřit by vláda koalice mohla třeba na nákupech zboží a služeb pro potřeby státních úřadů.
  • Více šetřit by mohlo například ministerstvo dopravy, která plánuje koupi myčky až za dva miliony korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.