Dlouholetý agent BIS Martin Staněk potvrdil, že pracuje pro Andreje Babiše - nejmocnějšího politika v zemi, a navíc člověka, kterého měl v tajné službě dlouho na starosti. Uvedl to pro týdeník Respekt.

Kdyby se přestup vysoce postaveného důstojníka BIS k Babišovi potvrdil, znamenalo by to, že agent přešel na druhou stranu barikády. A otevíralo by to řadu otázek. Nejedná se ze strany Babiše o protislužbu, například za to, že agent v BIS zatajil nebo nepředal policii nějaká zjištění související s podnikáním dnešního vicepremiéra? Nebo nemůže Staněk vicepremiéra dokonce vydírat, a nekupuje si proto Babiš Staňkovo mlčení zařazením na výplatní listinu?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pracuje pro nejmocnějšího politika v zemi Andreje Babiše bývalý vysoce postavený důstojník BIS?
  • Samotný agent to v rozhovoru pro týdeník Respekt nejdříve potvrdil.
  • Poté, co celou věc popřel samotný Babiš, bývalý důstojník prohlásil, že si vše vymyslel.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.