Americký indián se připravuje na taneční vystoupení na každoročním festivalu původních obyvatel USA. Záměrem akce, která se letos pořádá na ostrově Randall's hned vedle Manhattanu ve státě New York, je poskytnout protiváhu Kolumbovu dni, státnímu svátku v USA. Ten připadá vždy na 12. října, den, kdy v roce 1492 mořeplavec Kryštof Kolumbus objevil Nový svět, což uvedlo do chodu kolonizaci a postupnou likvidaci celých indiánských národů, například Seminolů na Floridě a dalších.

Původní obyvatelé Severní Ameriky dnes žádným pogromům už dávno nečelí, naopak je může těšit velký zájem o jejich kulturu a původní zvyky. Organizátoři festivalu proto kladou důraz na tuto pozitivní stránku celého setkání.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru