Miroslava Kalouska během středečního jednání rozpočtového výboru rozhněvalo, když o něm Andrej Babiš řekl, že byl vyšetřován kvůli povolení on-line hazardu. Nabídl proto Babišovi sázku o deset milionů korun, že nikdy vyšetřován nebyl. Babiš sázku přijal a má za to, že ji vyhrál.

Babiš řekl, že Kalousek byl vyšetřován ohledně rozhodnutí povolit internetový hazard. Kalousek ale oponoval, že ve smyslu trestního řádu nebyl nikdy kvůli sázení na internetu vyšetřován.

Babiš poté Českému rozhlasu řekl, že sázku přijímá a má za to, že ji vyhrál. Argumentoval článkem z října 2011, kde se psalo, že protikorupční policie Kalouska vyšetřuje kvůli podezření, že přijal několik milionů korun za to, že povolil internetové sázení. Vyhrané peníze chce Babiš prostřednictvím své nadace darovat matkám samoživitelkám.

"Pokud (Babiš) tvrdí veřejně, že jsem byl ve smyslu trestního řádu vyšetřován ohledně sázení na internetu, tak ať to doloží a já mu zaplatím deset milionů korun," řekl Kalousek novinářům. "Já jsem ve smyslu trestního řádu nikdy vyšetřován nebyl, tím jsem si jist," prohlásil. Popsal to tak, že vyšetřován ve smyslu trestního řádu je člověk v situaci, kdy proti němu policie vznese obvinění a zahájí vyšetřování. Podle svých slov se těší na Babišových deset milionů.

Kalousek mimo jiné řekl, že když Babiš nemá argumenty, sáhne k nepodložené pomluvě a nazval ho sprostým pomlouvačem a lhářem. Vyzval Babiše, aby nebyl zbabělcem a vložil do sázky vlastní peníze.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Slovní spory a vzájemná osočování mezi oběma politiky jsou častá. Například 4. října se utkali v Otázkách Václava Moravce na České televizi. Debata byla hodinovým kolotočem vzájemného překřikování, slovního napadání, hádek, vysmívání a skákání do řeči. Oba řečníci se navzájem nazývali lháři, podvodníky a korupčníky a obviňovali jeden druhého ze lží.

Babiš se k této televizní debatě vrátil i ve středu. "Tak jsem to vydržel, na rozdíl od Otázek Václava Moravce, poslouchat ty lži," poznamenal po jednom z Kalouskových proslovů. Letos v červenci ve sněmovně nařkl Kalouska z toho, že nakradl miliardy.

Související