Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan, který dohlíží nad vyšetřováním nového případu korupce v Olomouckém kraji, je jediný, kdo může v této věci odpovídat na otázky novinářů. Zároveň je poměrně skoupý na slovo. Přesto alespoň potvrdil, že bývalý ministr vnitra Ivan Langer není mezi čtyřmi obviněnými, a naznačil, proč policie začala případ sledovat už před rokem.

Jaká je role hejtmana Rozbořila v celém případu? Jeho advokát to komentoval tak, že se de facto jen přimotal na nesprávné místo a jeho role je prý okrajová. Je to tak?

Tomu dotazu rozumím, ale to není parketa, o které bychom debatovali. My určitě nebudeme oznamovat žádná jména ani nebudeme říkat, kdo má jakou roli. Nebudeme ani reagovat na jakékoliv vyjádření obhájců nebo obviněných.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.