Válka mezi hlavním městem a společností eMoneyServices (EMS), která vlastní autorská práva k Opencard, pokračuje. Stále hrozí výpadek vydávání nových tramvajenek a město obviňuje EMS, že problémy způsobuje záměrně. Firma totiž již počtvrté posunula o pouhý týden platnost certifikátu, bez něhož nejde vydávat nové karty.

Ředitel EMS Petr Stránský v rozhovoru pro Hospodářské noviny zase tvrdí, že pouze hájí zájmy své firmy. Viníkem problémů je podle něj město, respektive jeho firma Operátor Opencard. EMS ji podezřívá, že dělá nezákonné zásahy do systému, jehož pořízení a provoz už stály město 1,7 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.