Ani úterní vyjednávání rektorů s premiérem a ministryní školství nepřineslo pro vysoké školy navýšení rozpočtu. "Nemáme zatím žádnou jistotu. Máme jen příslib snahy o hledání prostředků," řekl k jednání rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. 

Rektoři teď začnou přesvědčovat poslance napříč politickým spektrem, aby se peníze v rozpočtu nakonec našly. "Budeme to zkoušet, ale že by se v rámci projednávání rozpočtu našlo celých 400 milionů, to nevidím jako reálné," myslí si rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.