"Výhrou Steva Jobse v počátcích bylo, že bych schopný jít přes mrtvoly. Postupem času se ale proměnil v člověka, který byl schopný naslouchat. Vystavěl týmy, které převzaly jeho vnímání světa o tom, co by měly produkty společnosti Apple zákazníkovi nabídnout. Dobře připravil firmu na dobu, až tady nebude," myslí si propagátor produktů Apple Petr Mára v rozhovoru pro DVTV.

Sám se snaží výrobky amerického technologického giganta přiblížit lidem. Přednáší a pomáhá praktickému využití například iPadů do firem nebo škol. Věří, že tablety ve výuce budou standardem v řádu let.

"Děti chodí do školy, abychom je připravili na dobou, ve které budou žít. Až dnešním dětem bude osmnáct, tak budou využívat technologie od rána do večera. Měli bychom jim dát konkurenční výhodu, aby ve světě plném technologií obstály. Technologii neutečeme," říká Mára. Myslí si, že je lepší dětem technologii poskytnou a naučit je ji ovládat a přemýšlet nad ní, aby se z nich nestali hlupáci, kteří budou jen pasivně konzumovat informace, které jim zařízení dává.