Kapacita nových solárních projektů společnosti Apple v severní, východní a jižní Číně má činit 200 MW. Podle společnosti to odpovídá energii, kterou spotřebuje více než 265.000 čínských domácností za jeden rok. Hlavní dodavatel Applu společnost Foxconn oznámila, že do roku 2018 plánuje vybudovat v Číně další projekty na výrobu solární energie o kapacitě dosahující 400 MW.

Čínské organizace na ochranu přírody před čtyřmi lety obvinili společnost Apple, že záměrně přehlíží, jak jeho dodavatelé znečišťují životní prostředí v zemi vypouštěním jedovatých plynů a odpady s obsahem těžkých kovů. Organizace na ochranu přírody Greenpeace ve Spojených státech Applu v roce 2012 vyčetla, že ve svých datových úložištích příliš spoléhá na energie na bázi spalování fosilních paliv. Tento týden ale Greenpeace uvedla, že pokud jde o posun k zelenějším energiím v jeho dodavatelském řetězci, učinil Apple velký krok kupředu.

Společnost  Apple ohlásila svůj první významnější solární projekt v Číně před několika měsíci. Šlo tehdy o dvě solární farmy v provincii S'-čchuan. Společnost nyní tvrdí, že její aktivity v Číně jsou uhlíkově neutrální, neboť solární instalace vyrábějí více energie, než se spotřebuje v kancelářích Applu a v jeho obchodech po celé zemi.

Související