Skutečně plnohodnotnou armádu má v Evropě jen několik velkých států, říká český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. "Znamenalo by to zdvojnásobení až ztrojnásobení počtu vojáků a obrovské investice do výzbroje a výstroje," vysvětluje Šedivý, proč se Česko vydalo jinou cestou. Stát by se měl teď držet své obranné strategie a teprve později investovat do rozšíření armády. 

Rozhodnutí ale čeká armádu v protivzdušné obraně, která v tuto chvíli stojí na gripenech a přestárlých ruských kompletech KUB. "To je potřeba zlepšovat. Trochu se obávám, že bude problém s rekrutací, že nebude dostatek schopných zájemců," hodnotí Šedivý.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.