Česká republika musela zaplatit hotelu v britském Bristolu v přepočtu 60 tisíc korun za to, že v něm český prezident Miloš Zeman během svém pobytu na summitu NATO kouřil. Ubytoval se totiž v nekuřáckém pokoji a hotel požaduje poplatek 1600 liber za jeho vyčištění. Týdeníku Respekt to řekly diplomatické zdroje, kterým to mělo oznámit vedení hotelu Radisson Blu.

"Ubytování zajišťovali organizátoři. Kancelář Hradu s hotelem nikdy nekomunikovala," odpověděl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na otázku, zda jsou informace od diplomatických zdrojů pravdivé. 

Vzhledem k tomu, že šlo o summit NATO, Zemanův pobyt zajišťoval úřad českého velvyslance při alianci Jiřího Šedivého. Ten také objednávku potvrdil. "Ale účet jsme neplatili, takže žádné okolnosti pobytu neznáme," dodal. 

Zahraniční cesty prezidenta běžně platí ministerstvo zahraničí. "Ubytování jsme hradili, ale nic jiného," potvrdilo ministerstvo.

Informaci o tom, že prezident v pokoji kouřil a byl mu naúčtován poplatek za jeho vyčištění, ostatně nechtěl potvrdit ani ředitel hotelu Christopher Peach. Na otázky Respektu nechtěl kvůli soukromí hostů odpovědět.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.