Na předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu se ve středu v televizi dívalo v průměru 973 tisíc lidí. Bylo to o zhruba 200 tisíc diváků víc než loni a letošní sledovanost byla také vyšší než v roce 2013, kdy prezident Miloš Zeman předával vyznamenání poprvé. Tehdy se na ceremoniál v televizi dívalo téměř 890 tisíc lidí. Informovala o tom mluvčí České televize (ČT) Alžběta Plívová.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Aspoň část středečního přímého přenosu sledovalo na programech ČT1 a ČT24 podle Plívové více než 1,5 milionu diváků starších 15 let. "Přenos z Pražského hradu se stal nejsledovanějším pořadem po osmé hodině večer," doplnila mluvčí.

Dohoda, že přímý přenos s projevem prezidenta a předáváním vyznamenání bude na státní svátek 28. října opět zajišťovat Česká televize, padla letos až na srpnovém jednání Zemana s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem. Loni se Hrad a ČT kvůli přenosu z ceremoniálu přely. Ve vysílání ČT tehdy nastal desetiminutový výpadek přímého přenosu, který podle televize způsobil vypadlý jistič v rozvodně Pražského hradu.

Podle správy Hradu však jistič vypadl patrně kvůli přetížení způsobenému na straně ČT. Při letošním přenosu proto Česká televize použila nové technické řešení.

Související