O policejní ochraně pro ministra financí Andreje Babiše (ANO) by se mohlo rozhodnout ještě v pátek, řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Zopakoval, že předseda hnutí ANO ochranu na 99 procent dostane. Babiš, který o ochranu požádal tento týden, se sejde se šéfem ochranné služby Jiřím Komorousem.

Lepší dvě miliardy do rozpočtu než nic, hájil Babiš zvýšení daní z hazardu - čtěte ZDE

"Já myslím, že (rozhodnutí) ještě nepadlo, že během dneška se to bude řešit," uvedl Chovanec na dotaz, jestli už Babišovi byla přidělena policejní ochrana. "Pan Komorous se sejde s panem Babišem a dohodnou se, co si představuje," poznamenal také.

Míra rizika, které Babišovi hrozí, by se pak podle Chovance dále vyhodnocovala. "Pokud má pan vicepremiér pocit, že ministr financí má mít stálou ochranu, tak to znamená na vládě přednést změnu vládního usnesení, které definuje rozsah ochrany," uvedl také ministr vnitra.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Babiš v minulých dnech vyjádřil přesvědčení, že by šéf státní kasy měl mít na ochranku automaticky nárok, protože je podle něj nejvíc ohrožen, kvůli agendě, kterou se zabývá. Ve čtvrtek zmínil dva případy ohrožení.

"Je pravda, že albánská mafie chtěla přepadnout můj dům, že jsem měl ochranu policie, že u nás bydleli," uvedl. Policie podle něj postupovala velmi profesionálně. Ministr financí připomněl také dopis s jedem, který mu byl v minulosti zaslán.

Související