Bývalého politického vězně Jiřího Kubíka (52) přivolala k televizní obrazovce jeho přítelkyně. Ve Vladislavském sále Pražského hradu český prezident Miloš Zeman právě připínal medaili Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské Miroslavu Tomanovi staršímu, předrevolučnímu ministru zemědělství a místopředsedovi komunistické vlády Lubomíra Štrougala.

Dvojice v bytě na předměstí Vídně si začala povídat o tom, že se "komunisti vracejí na Hrad", když vtom Kubík zděšeně zmlkl. Ze židle v sále povstal Ludvík Karl (69), majitel sklářské firmy Preciosa, aby z rukou prezidenta převzal stejnou medaili.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.