Pro zastavení zákona už parlamentní převaha není nutná. Zvláště když jde o částí veřejnosti tak nenáviděný návrh, jako je elektronická evidence tržeb. "Profík se obejde i bez většiny poslanců," řekl týdeníku Ekonom místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. A věří, že zablokuje schvalování normy ve třetím čtení až do konce volebního období, do podzimu roku 2017. "Ustanovení jednacího řádu o tom, kdy se může hlasovat, je tvrdý paragraf a my ho využijeme," zdůrazňuje.

Podle něj tento boj, ačkoliv sám jako ministr financí před čtyřmi lety levici za obstrukce kritizoval, stojí za to podstoupit. Elektronická evidence, podobně jako novela trestního zákoníku a trestního řádu či kontrolní hlášení o DPH, je pro TOP 09 a ODS ztělesněním záměru Andreje Babiše podřídit podnikatele a celou společnost státní kontrole. I když vláda ujišťuje, že cílem není nic jiného než snaha o lepší výběr daní. A pokus zbavit konkurenční výhody ty podnikatele, kteří na rozdíl od většiny ostatních daně neplatí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.