Za dva měsíce od svého otevření projelo tunelem Blanka 3,4 milionu aut. Více než desetikilometrový komplex, který stál nakonec 43 miliard korun, splnil podle náměstka primátorky Petra Dolínka očekávání. Náměstek tvrdí, že díky tunelu zmizelo z povrchu výrazné množství aut.

"Denně jím projede pře 60 tisíc automobilů a to číslo roste," řekl.

Auta zmizela z povrchu zejména v Praze 7. Například ve Veletržní poklesl provoz z 35 na 23 tisíc automobilů denně, na Milady Horákové na Letné pak byl pokles z 39 tisíc na 15 tisíc. Ze 68 na 79 tisíc denně přibylo aut například i do problematické ulice v Holešovičkách, podle magistrátu je zde ale i přesto doprava plynulejší. Ubylo totiž aut v navazující Argentinské ulici, která byla ve špičkách špuntem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.