Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD) v pátek s ostatními hejtmany mluvil o svém obvinění z korupce. Předseda Asociace krajů Michal Hašek (ČSSD) po jednání asociace v Brně v sms zprávě napsal, že Rozbořil nebude po pátku  předsedou dopravní komise krajské asociace.

Funkci převezme Hašek. Rozbořil v rozhovoru s novináři zopakoval, že o jeho osudu ve funkci hejtmana může rozhodnout jen zastupitelstvo Olomouckého kraje.

Obviněný hejtman Jiří Rozbořil zveřejní nové informace o údajném podplácení. Chce očistit své jméno - čtěte ZDE 

Hašek Rozbořilův konec ve funkci předsedy dopravní komise krajské asociace nijak nekomentoval. Uvedl jen, že kraje aktuálně řeší s vládou otázku financování krajských silnic nebo zajištění regionální železniční dopravy.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Zastupitelstvo Olomouckého kraje se sejde 18. prosince. Rozbořil chce do té doby jednat se členy sociální demokracie i koaličním partnerem, kterým je v Olomouckém kraji KSČM.

"Mám určité návrhy," řekl v pátek Rozbořil. Podle Haška čeká Rozbořila v prosinci na zastupitelstvu Olomouckého kraje aktivní krok. Je prý ale jasné, že varianty musí probrat nejdříve v sociální demokracii.

V olomoucké korupční kauze jsou obviněni čtyři lidé včetně hejtmana Rozbořila a vysoce postavených olomouckých policistů Karla Kadlece a Radka Petrůje. Kauza se týká podezřelých vazeb mezi podnikateli, policisty a politiky, ovlivňování některých trestních kauz a úniků informací z trestních spisů. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu obvinili čtyři lidi.

Jako jediný z nich je Rozbořil, který obvinění odmítá, stíhán na svobodě. Tři další muži jsou ve vazbě.

Související