Vyzkoušet si pilotovat letadlo, řídit vlak nebo si pohladit hada mohou od čtvrtka žáci devátých ročníků na přehlídce pražských středních a vyšších škol Schola Pragensis. Deváťáků je mnohem méně, než je míst na středních školách, proto se je snaží zaujmout všemi prostředky. Každá volí jinou strategii.

"Mladí mají zájem o 3D tiskárny, zajímají je moderní technologie. Na to je také lákáme," říká František Bártl, ředitel Střední průmyslové školy nad Třebešínem. Spousta žáků ještě v tuhle dobu moc neví, na jakou školu se bude hlásit. Na Schole Pragensis získají první rozhled, po ní obvykle následují dny otevřených dveří přímo na jednotlivých školách.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.