Soud vynesl rozsudek ve více než deset let starém případu tunelování státního podniku Čepro, který skladuje pohonné hmoty. Hlavními osobami případu jsou kromě uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře, který nyní sedí v jihoafrickém vězení, bývalý obchodní ředitel státní firmy Čepro a současně majitel firmy Tukový průmysl Martin Pechan a Krejčířova pravá ruka Aleš Zagora.

Soudkyně Hana Hrnčířová popsala případ jako organizovanou skupinu, kterou vytvořil Krejčíř, jenž se snažil navenek nefigurovat. "Formálně ustavoval jiné osoby do orgánů jím ovládaných společností, když jeho hlavním úmyslem bylo získat vysokou finanční částku na úkor společnosti Čepro," uvedla.

Radovan Krejčíř dostal nejvyšší možný trest vězení - 15 let. Zda si je odpyká, je ovšem otázkou. Nyní je ve vězení v Jihoafrické republice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.