Ani po sedmi měsících není jasné, co bude se třemi docenty navrženými na profesory, které prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat. Ministryni školství Kateřině Valachové se nedaří prezidenta o udělení jmenovacích dekretů přesvědčit. 

Do sporu se minulý týden vložil poslanec hnutí ANO David Kasal a ve spojení s opozicí a některými rektory podal pozměňovací návrh k vysokoškolskému zákonu, který říká, že pokud prezident odmítne jmenovat profesory, za 60 dnů se profesory stanou automaticky a dekret jim předá ministr školství. S tím ale Valachová nesouhlasí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.