Zásadní změna čeká příští rok řidiče, které na dálnici potká porucha nebo nehoda. O odstranění jejich nepojízdného vozidla bude rozhodovat Ředitelství silnic a dálnic, nahradí tak policii, která měla odtažení na starosti dosud. Výhodou má být hlavně rychlejší odklizení auta z dálnice. "Zvýší se bezpečnost. Čím déle auto na dálnici stojí, tím je vyšší riziko další nehody," říká mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Zesílené pravomoci dává správcům dálnic novela silničního zákona, kterou minulý týden schválili poslanci. Přes nasmlouvané firmy bude ŘSD nařizovat rychlejší odtahy v případech, kdy se řidiči nebudou moct dohodnout se svojí pojišťovnou nebo asistenční službou na odstranění auta v co nejkratší době. Optimálně do půlhodiny, jak je běžné v západní Evropě. Přesná pravidla a časové limity nejsou ale ještě dány a bude nutné je vyladit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.