Pražská firma Future Business Financiers vybrala od lidí stovky tisíc korun za vyřízení půjček, ale úvěry pak neposkytla. Policie nyní prověřuje, jestli šlo o podvod, sdělila na policejním webu mluvčí policie Iveta Martínková. Devět klientů firmy se už přihlásilo na policii a kriminalisté nyní hledají další možné oběti.

"Future Business Financiers od začátku července 2014 do konce září 2014 slibovala poskytnutí půjčky. Při uzavření smlouvy však klienti museli zaplatit registrační poplatky v řádech i desetitisíců korun a dále jednu nebo dvě splátky," uvedla Martínková.

Poskytnutí půjčky bylo navíc podmíněno souhlasem valné hromady firmy. "Do současné doby však půjčky klientům nebyly poskytnuty a pravděpodobně se doposud nekonala jediná valná hromada," doplnila mluvčí policie.

Základní kapitál firmy je podle obchodního rejstříku jedna koruna, což je minimální částka pro společnosti s ručením omezeným. Jednatelem a jediným společníkem Future Business Financiers je čtyřiatřicetiletý János Kiss z Maďarska.

Na internetu si na firmu stěžuje řada lidí, podle kterých zástupci společnosti po předání desítek tisíc korun za vyřízení půjčky zrušili telefony a nereagovali na dopisy. "Policistům se již ozvalo devět klientů, kteří se cítí být podvedeni," sdělila Martínková.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

Kromě peněz zmíněných devíti klientů ale policisté našli na účtech společnosti dalších více než 200 tisíc korun. "Je tedy pravděpodobné, že takovýchto klientů je mnohem více," uvedla mluvčí. Peníze byly na účet vloženy v hotovosti, takže policie nemůže klienty vypátrat. Proto nyní policisté prosí kohokoli, kdo firmě předal či poslal peníze a nedostal je zpět, aby zavolal na bezplatnou tísňovou linku 158. "Další poškození mohou výrazně dopomoci k objasnění celého případu," sdělila mluvčí.

Související